In cazul in care esti pasionat de logistica si impartim aceleasi valori, ar trebui sa ni te alaturi.

Te invitam sa aplici pentru unul dintre posturile noastre la adresa office@seal-logistics.ro.

Suntem oricand interesati sa gasim noi specialisti in domeniile vanzari, operational si suport, dar si in sfera administrativa.

Posturi disponibile:

Agent de vanzari ( Air & Sea/ Landfreight)

Posturile sunt disponibile in: Bucuresti si Constanta.

Ce oferim:

  • Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara, entuziasta, cu inalte abilitati profesionale, pro-activa si performanta;
  • Toate informatiile si instrumentele necesare pentru a realiza cu succes atributiile si obiectivele postului;
  • Mediu de lucru la standarde foarte ridicate;
  • Lucrul intr-o companie cu o politica de dezvoltare si o viziune bazate pe integritate, profesionalism, respectarea legii, a partenerilor de afaceri si a angajatilor, si care de asemenea incurajeaza initiativele personale;
  • Siguranta si securitate la locul de munca;
  • Pachet salarial atractiv, cu stimulente bazate pe performante, precum si alte beneficii.

Responsabilitatile postului:

  • Sa promoveze, sa oferteze si  sa vanda potentialilor clienti servicile oferite de Seal Express Logistics (transporturi navale, aeriene, rutiere, feroviare, project cargo, depozitare de marfuri, operatiunie vamale, asigurari marfa, chartering and bunkering etc.);
  • Sa mentina, sa dezvolte si sa imbunatateaca portofoliul de parteneri de afaceri, clienti si furnizori ai companiei, precum si sfera de servicii oferite de catre companie;
  • Sa realizeze studii de marketing;
  • Sa contribuie la imbunatatirea rezultatelor financiare ale companiei;
  • Sa mentina si sa imbunatateasca bine-meritata reputatie dobandita de companie pana acum.

Toate celelalte amanunte asupra atributiilor postului vor fi puse la dspozitia candidatului intr-o etapa ulterioara de recrutare.

Aptitudini si experienta necesare

Ce se doreste:

  • Preferabil persoana tanara si mai ales entuziasta, pro-activa, orientata catre succes, cu capacitate de adaptare intr-o echipa si care doreste sa si construiasca o cariera exceptionala in domeniul transporturilor.

Cerinte principale:

  • Experienta in domeniul transporturilor (obligatoriu);
  • Cunostinte de limba engleza, atat vorbit, cat si scris si citit, cel putin nivel mediu;
  • Persoana sociabila si cu abilitati de persuasiune.